Menu:

Péče o vozidlo v průběhu zimy

Zima. Pro mnohé milované roční období, pro vlastníky motorového vozidla však noční můra.  Tato část roku s sebou totiž přináší hned několik nástrah jak pro majitele vozu, tak i pro auto samotné. Ponechme nyní stranou dopravní nehody, kterých v zimě přibývá hlavně kvůli vznikajícímu náledí. Na vozovkách číhá také jedna skrytá hrozba v podobě posypové soli, která automobilům velmi škodí. Posypová sůl sice napomáhá k tomu, že se silnice stanou za pár okamžiků po jejím posypu bezpečnější, na druhou stranu se však sůl zachytává na podvozku vozidla a pomalu narušuje povrch karoserie, a způsobuje tak její rezivění.

K tomu abychom alespoň částečně zabránili tomuto procesu je zapotřebí provádět důkladný oplach podvozku našeho vozidla, a to alespoň na konci zimy. Neuškodí však, když zajistíme oplach vozidla i v průběhu zimního období, zvláště pak v době, kdy je zvýšená četnost posypu vozovek. Vlastní umytí vozu lze pak pohodlně provést například u libovolné myčky vozidel, v zahraničí známé také jako carwash. Automyčky v dnešní době nabízejí hned několik programů, které zaručí, že bude váš automobil zbaven všech škodlivin. Tyto programy můžete například aplikovat v samoobslužné myčce. O správném způsobu čištění se můžete dočíst také na webových stránkách bkfcarwash.cz/produkty/mycky-aut/.

Dalším a pro mnohé řidiče jistě pohodlnějším způsobem, jak zajistit čistotu vozu je využití automatické myčky. Tyto myčky, nazývané též jako portálové myčky aut, provedou očištění vašeho vozu, aniž byste se zašpinili či promočili oblečení. A díky moderním technologiím  bývá zaručena také lepší péče, díky níž jsou pak automobily dokonale očištěny od všech skrytých hrozeb.

 

 

27. 01. 2016