Menu:

Gumové koberce

Řízení automobilu na dálkových trasách bývá mnohdy velmi únavné a je třeba dělat časté přestávky v řízení, abychom předešli riziku mikrospánku a následné dopravní nehody. Nemalý podíl na únavě řidiče má i jeho pozice za volantem a celkový pocit z pohodlí na sedadle. Pokud vám bude na sedadle nepříjemně nebo vás bude tlačit, je téměř zaručené, že do cíle dálkové trasy dojedete v bolestech a pocit z jízdy rozhodně nebude příjemný. Nástrojem, který sice působí velice jednoduše, avšak má značný vliv na pohodlí, je opěrka lokte. Pro vozy škoda je například loketní opěrka Octavia již standardním vybavením. Jedná se o pomůcku, která ulehčí řidičovu rameni s vahou celé ruky. Navíc bývají opěrky vybaveny úložným prostorem, do kterého jde například zastrčit kelímek s pitím.

Přímo v loketní opěrce nové škody Octavia je navíc velmi důmyslně skryt vstup pro externí audiopřehrávač, takže jste-li vlastníkem mp3 přehrávače, stačí jej skrýt do loketní opěrky a můžete poslouchat svou vlastní hudbu, aniž by byl jakkoliv narušen design vašeho interiéru. Pokud jste navíc milovníkem lehce upravených interiérů, můžete si v autorizovaných servisech nebo na autoburze zakoupit nové autokoberce. Ty mohou vašemu automobilu dodat například sportovní nádech nebo mohou sloužit zcela praktickému účelu. Zejména v zimních měsících se můžeme setkat s tím, že roztátý sníh změní podlahu automobilu v jednu velkou kaluž. Běžné koberečky nasáknou a vlhkost se z nich dostává jen ztěžka.

Pokud ovšem zvolíte variantu gumových koberečků, máte s tímto problémem vystaráno. Gumové koberce do auta v zimním období umožňují velmi snadné vypařovaní naneseného sněhu, navíc během podzimních měsíců velmi snadno odstraníte veškeré nánosy bláta, se kterým se můžete setkat na každém rohu. Pomoc s udržením čistého vozu vám zajistí i kvalitní gumové koberce Octavia, které jsou velmi snadno omyvatelné. Vaše sedadla tak budou mít prakticky nestále neopotřebovaný vzhled.

12. 08. 2012